Autoskla VACEK s.r.o.

Čištění klimatizací

Máte jet na dovolenou a otravuje vás zápach s klimatizace?

Zbavte se u nás nežádoucích zápachů z klimatizace a udělejte tak něco pro svoje zdraví!

 

Co je ozón a jak funguje?

Čištění ozónem je nejnovější a nejúčinnější metoda čištění a dezinfekce klimatizace. Ozon - trojmocný kyslík patří mezi nejsilnější dezinfekční a oxidační činidla a používá se v mnoha oborech zvláště ve zdravotnictví, ošetření potravin proti plísním, úpravě vody a všeobecně proti odolným patogenním organismům včetně virů a bakterií. Rychle a spolehlivě je ničí reakcí s jejich buněčnými stěnami. Ozon má proti tradičním dezinfekčním prostředkům podstatnou výhodu v tom, že během reakce s patogeny a okolím nevznikají karcinogenní látky jako např. v případě chlóru. Je potvrzeno, že ozon spolehlivě ničí i bakterii E. Coli a to jak ve vodě tak ve vzduchu.

Ozón je nestabilní formou kyslíku, a proto musí být připravován přímo na místě použití. Generátor ozonu produkuje ozon v tichém elektrickém výboji z kyslíku přítomného ve vzduchu. 

Proč použít ozónovou dezinfekci ?

Mimo dezinfekce má ozon výhodu v eliminaci různých nežádoucích pachů. Pachy můžou mít různou příčinu. Například zvlhlé koberečky po zimně nebo dešti jsou ideálním prostředím pro plísně, jejichž růst je rovněž doprovázen zápachem. Nicméně nejčastějším zdrojem zápachu je právě klimatizace a systém větrání vozu. Kondenzát který vzniká na výměníku klimatizace je živná půda pro růst nejrůznějších bakterií, které se mohou dále šířit klimatickým systémem a způsobují zápach. Ozon svým oxidačním působením rychle eliminuje zápachy a okamžitě zabíjí bakterie, plísně a kvasinky, které ten zápach tvoří. Jak už bylo řečeno ozónu neodolá ani žádný vir. Výhodu je, že ozón dezinfikuje ošetřovaný prostor a nezanechává žádné škodlivé a jedovaté rezidua. Proto je ozón ideálním prostředkem pro čištění a dezinfekci vnitřních prostor automobilů.
Různé sprejové deodoranty a levné visící prostředky typu „čerstvý vzduch“ neodstraní zápachy, pouze je maskují příjemnějšími pachy. Nezabíjejí a neodstraňují zdroje zápachů - bakterie, plísně a kvasinky.
Nejlépe je čistit klimatizaci minimálně dvakrát do roka a to zejména před letní sezónou a po jejím skončení.
Chraňte svoje zdraví a zdraví vašich dětí a nechte si klimatizaci pravidelně vyčistit!

Doba trvání (podle znečištění) min. 30 - 60min. Cena 550,- Kč vč. DPH!